Základná škola Slobody 1, Košice
Pripomenuli sme si Svetový deň mlieka
- Podrobnosti
- Dátum uverejnenia: pondelok, 24. máj 2010, 18:48
V piatok sme si v školskej jedálni pripomenuli Svetový deň mlieka, ktorý sa každoročne pripomína v mesiaci máj. Tento rok sa naši žiaci presunuli do doby, kedy kraľovali králi a princezné boli z času na čas choré, možno aj práve z nedostatku mlieka a mliečnych výrobkov.
Pripravili si scénky, v ktorých mestečká ako Jogurtovo, Syrovo, Mliekovo a Tvarohovo ponúkli pomoc chorej princeznej, ktorú svojimi výrobkami vyliečili.
Po tomto vystúpení nasledovali ako obvyklé testy o mlieku a v krátkom časovom úseku, mali súťažiaci napísať básničku o mlieku alebo mliečnych výrobkoch. Súťažiaci sa rozdelili do dvoch skupín. Prvá mala pripraviť z obalov z mlieka zaujímavé výtvory a tá druhá pripraviť z dostupných surovín nátierky, ovocné poháre a pod. podľa pripravených receptúr, ktoré sa používajú pre stravníkov pri príprave obedov.
Na záver bolo celkové hodnotenie, ktoré pripravila porota zložená z pozvaných hostí, pani Beáty Dzurikovej, metodičky pre ŠS z Magistrátu mesta Košíc a pána Viliama Zelinku, zástupcu firmy, ktorá poskytla žiakom celej školy jogurty pri príležitosti Dňa mlieka. Úspešným súťažiacim boli odovzdané zaujímavé ceny a všetci zúčastnení si pochutili na mliečnych, ale aj sladkých dobrotách.
Rýchle básničky našich súťažiacich žiakov:
Barborka Harvišová 6.B
Mňami, mňami, mňami, jogutík ma vábi.
Čokoládové či višňové, ja obe z chuťou zjem
a nikomu to nepoviem.
Čokoláda či vanilka, je to chutná rodinka.
Mňami, mňami, mňam, jogurtík si dám.
Matúš Rajnič 4.A
Imunitu v brušku máme,
doktorovi zbohom dáme.
Petra Nastasičová 7.B
Tvarohu je veľa, stále nám ho treba.
Keď si tvaroh zjem, hneď vždy všetko viem.
V tvarohu sú bielkoviny a tiež známe vitamíny.
© 2011 ZŠ Slobody 1, Košice























