Základná škola Slobody 1, Košice
Postupová prezentácia štvrtákov
- Podrobnosti
- Dátum uverejnenia: pondelok, 30. máj 2011, 10:00
Pár dní pred ukončením školského roka sa naši štvrtáci podrobili skúške, v ktorej dokázali, že sú schopní postúpiť na II. stupeň. Ich úlohou bolo pripraviť si rozprávanie na vlastnú tému v rozsahu 3 minút a prezentovať ho nielen pred svojimi spolužiakmi a pani učiteľkou, ale aj pred svojimi rodičmi. Žiaci si pripravili rozprávanie na témy:
- Ako som so sestrou hľadala stratený ovládač,
- Ako sa učím hrať na akordeón,
- Ako chodím s otcom na ryby,
- Ako ostrihali môjho Ťapka,
- Môj život
- atď.
Svoje rozprávanie oživili názornými ukážkami, obrázkami, fotkami, do triedy prišiel aj psík Ťapko a zazneli aj skladby zahrané na akordeóne. Nielen žiaci o sebe navzájom zistili nové veci, ale prekvapili svojim vystupovaním pani učiteľku aj svojich rodičov.
S radosťou ich odovzdávame do rúk kolegyniam z druhého stupňa.
Milá pani učiteľka Dáška Štofová,
Prišla chvíľa, chvíľa nášho rozlúčenia, a preto Vám chceme povedať zopár slov. Keď sme pred štyrmi rokmi, prišli prvýkrát do tejto školy, nevedeli sme čo nás čaká. Boli sme malí, bojazliví a hanbliví, no postupne sme sa osmeľovali a spoznávali sme spolužiakov a učiteľov, ktorí nás toho naučili naozaj veľa. Hru s písmenkami a číslicami ste nás naučila vy pani učiteľka. No nenaučila ste nás iba čítať, písať a počítať, ale dali ste nám aj veľa užitočných rád do života. Štyri roky ste bola našou „mamičkou".
Veľa sme sa naučili,
stojíme tu v tejto chvíli
plní lásky, plní vďaky
ako rozkvitnuté maky,
aby sme vám povedali,
ako sme vás radi mali,
za váš úsmev, milé slová,
ktorými ste vždy a znova
roztvárali naše oči
ako kvety na úbočí.
Za to všetko, čo už vieme
s láskou vám dnes ďakujeme.
O tej láske všetkých detí
nech vám vravia naše kvety.
Ď A K U J E M E !
© 2011 ZŠ Slobody 1, Košice








